Зеленський про подальше послаблення карантину: “Хто хоче тисячі смертей щодня?”

Читати новину: Російською

Другий етап пом’якшення карантину в Україні, запланований з 22 травня, стосуватиметься спортивних змагань, роботи готелів і проведення ЗНО. Про це у своєму відеозверненні заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє Абзац.

“Я знаю, що всі зараз не розуміють, яким буде літо. Як планувати відпустку, коли дозволять літаки, коли дозволять потяги. Коли знову запрацюють кінотеатри, пляжі та метро. Відповідь проста: все це залежить від нас з вами. Кожен наступний етап пом’якшення можливий тільки тоді, коли ми досягнемо конкретних показників. Зокрема, помірної кількості нових випадків захворювання та некритичного завантаження ліжок у лікарнях”, – сказав голова держави.

За його словами, влада легко могла б “підписати папірець, хоч завтра відкрити метро або дозволити концерти”, проте будуть наслідки, можливо, “мільйон хворих на коронавірус”.

З 11 травня в Україні послаблено карантин, який діяв з кінця березня та був посилений на початку квітня через розповсюдження коронавірусу COVID-19. Згідно з постановою Уряду, за умови дотримання протиепідемічних заходів буде дозволена робота деяких закладів і поновлені певні види діяльності. Карантинні обмеження продовжені до 22 травня.

Зеленський також закликає не порівнювати статистику України з іншими країнами, адже це, на його думку, результат вчасних дій влади: “Хто з вас хоче по 20 тисяч нових хворих щодня? Хто хоче тисячі смертей щодня? Щоб лікарі падали від перевтоми? І щоб моторошні картинки з фільмів про апокаліпсис стали реальністю на вулицях вашого міста?”.

Президент закликав українців “бути відповідальними та носити маски”. Наступні найближчі дні для України будуть ключовими для наступного етапу пом’якшення карантину, зазначив він.

“Простими словами: щоразу, коли ви не надягаєте маску і ризикуєте заразити інших людей, ви самі ж віддаляєте відкриття ресторанів, пляжів та всього іншого… Війна з коронавірусом ще не завершена. Невидимий ворог ще не переможений. Тому наша боротьба продовжується, і я сподіваюсь, ви готові нам у цьому допомагати”, – додав голова держави.

Нагадаємо, станом на ранок 13 травня  в Україні зафіксовано 16425 випадків коронавірусної інфекції COVID-19, 439 з них – летальні.