Зеленський спрогнозував розвиток ситуації у Білорусі: Можливий Майдан

На думку українського лідера, український сценарій в Білорусі можливий, якщо держава відмовиться від діалогу з народомОфіс президента України

Президент України Володимир Зеленський вважає ймовірним український сценарій в Білорусі – розвиток подій, подібних до Майдану в 2004 році або Євромайдану в 2013-14 роках. Про це Зеленський заявив в інтерв’ю австрійській газеті Wiener Zeitung.

Журналіст запитав українського президента, чи можна порівняти протести в Білорусі з помаранчевою революцією 2004 року в Києві або Євромайданом 2013-14 року, і чи може Білорусь стати наступним полем геополітичної битви між Заходом і Росією.

“Я не знаю. Але я однозначно підтримую білоруський народ. Люди борються за свободу і за демократію, без агресії і насильства. Ніхто не кидає каміння, ніхто не підпалює будівлі. Багато демонстрантів піддаються жорстокому поводженню з боку держави. Для мене важливо, щоб не було кривавої бійні. Якщо держава відмовиться від діалогу з народом, Білорусь може отримати щось на зразок Майдану”, – припустив Зеленський.

Разом з тим, він зазначив, що не бачить в Білорусі символічного лідера, навколо якого люди можуть згуртуватися. Президент України також акцентував увагу на важливості того, щоб білоруси самі визначали своє майбутнє.

Жодній країні не дозволяється втручатися у внутрішні справи іншої країни, додав глава української держави.

Нагадаємо, незабаром після початку протестів у Білорусі проти результатів виборів президента 9 серпня, чинний глава держави Олександр Лукашенко наголосив, що Майдану в його країні не буде.

У другій половині серпня президент України Володимир Зеленський заявив, що якби опинився на місці президента Білорусі Олександра Лукашенка, він провів би нові вибори в країні.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.