Зеленський відсторонив від посади голову КСУ Тупицького

Читати новину: Російською

Президент Володимир Зеленський відсторонив від посади голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького. Про це йдеться у відповідному указі, який глава держави підписав сьогодні, 29 грудня, інформує Абзац.

Тупицького відсторонено на два місяці. За словами Зеленського, він підписав відповідний указ “заради відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи” в державі.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, рішення було ухвалене “після отримання та опрацювання фахівцями клопотання Офісу генерального прокурора”.

Клопотання було скеровано на виконання ст. 154 Кримінально-процесуального кодексу, яка передбачає, що посадові особи, призначені президентом, відсторонюються від посади за клопотанням прокурора, а рішення ухвалює президент, пояснив заступник керівника ОПУ Андрій Смирнов.

“Жодних застережень щодо можливості його розгляду та ухвалення відповідних рішень нами не було встановлено”, – цитує його слова пресслужба ОПУ.

Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давід Арахамія запевнив, що підтримує рішення президента і вважає його “цілком логічним”.

Нагадаємо, 24 грудня голову КСУ Олександра Тупицького викликали до Офісу генерального прокурора для вручення підозри у скоєнні кримінального правопорушення. Також повідомлялося, що Державне бюро розслідувань розпочало проти глави КСУ провадження за підозрою у держзраді. Мова йде про купівлю Тупицьким земельної ділянки в окупованому Криму та оформлення її згідно із законодавством РФ.