Зеленський зробив дивну заяву щодо курсу гривні й долара

Читати новину: Російською

Тема стримування курсу гривні в Україні зараз не є актуальною, вважає президент України Володимир Зеленський. З відповідною заявою голова держави виступив 4 липня на брифінгу в Южному Одеської області, інформує Абзац.

За словами Зеленського, “важелі для стримування курсу всім відомі”, і особисто він не бачить причин для їхньої зміни.

“Якщо чесно, то я зараз не бачу, що ми щось повинні стримувати. Це така доволі тонка дискусія. Ми можемо з вами про це говорити, про моє власне ставлення: чи потрібно стримувати, чи не потрібно… або ми все-таки в ринкових умовах”, – висловився президент.

Заява Зеленського прозвучала на фоні скандального звільнення з посади голови Національного банку Якова Смолія, який пояснив своє рішення піти у відставку “системним політичним тиском” з боку влади, зокрема Банкової. В Офісі президента заперечили тиск на держрегулятора, однак вже 2 липня Зеленський задовольнив заяву. В п’яницю, 3 липня, Верховна Рада звільнила Смолія.

Примітно, що українська гривня миттєво відреагувала на події навколо НБУ стрімким падінням. Так, в четвер, 2 липня, котирування української гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,22 – 27,25, а євро збільшився до рівня 30,68 – 30,72 гривні. Нацбанку довелося продати понад 100 млн доларів для погашення паніки на ринку. В другій половині дня 3 липня гривня на міжбанку хоч і припинила падіння, однак не зміцніла.

Під час брифінгу в Южному Зеленський також прокоментував заяви щодо можливої девальвації гривні. Він запевнив, що керівники банків, з якими він зустрічався, не бачать жодних ризиків.

“Всі достатньо спокійно сприймають звільнення голови Нацбанку і не бачать якихось ризиків. Всі багато разів казали, що долар завтра буде 100 гривень. Я думаю, що це якась фантастика”, – сказав голова держави.

Зеленський підтвердив, що проводив особисті зустрічі із кандидатами на посаду очільника НБУ і зізнався, що не бачить жодної проблеми в цьому.

“Всі три списки, які мені запропонували, ми вивчаємо, зокрема через правоохоронні органи, щоб знати, що це за люди, які в них статки та професійний рівень. Від банкірів я вже це отримав”, – сказав президент.

Зауважимо, що до обрання нового голови Національного банку його обов’язки буде виконувати перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, яку, як відомо, пов’язують із колишнім керівником держрегулятора Валерією Гонтаревою.