Жертви карантину. Де і яку допомогу можуть отримати малий бізнес і звільнені працівники

В Україні можна отримати державну допомогу чи підтримку від великого бізнесу. Для цього потрібно знати кілька лайфхаков.

Зараз бізнес приходить в себе від нищівного удару. За даними Опендатабот, в Україні карантин торкнувся понад 277 000 фізичних осіб-підприємців. На початок березня в країні щотижня реєструвалося близько 5000 підприємців, проте вже через два місяці обмежень кількість нових реєстрацій впала майже втричі.

Поки про повне відновлення діяльності та повернення до карантинного рівня не йде, тому вітчизняним підприємцям і працівникам пропонують скористатися державними й приватними програмами, націленими на розвиток, підтримку, навчання або навіть перекваліфікацію. Бізнес розслабився.

Держпродспоживслужба виходить з перевірками в кафе і перукарні Малому і середньому бізнесу Допомогу від держави для бізнесу в Україні буде мати вигляд вигідного кредитування.

До початку карантину уряд запустив через українські банки програму пільгового кредитування 5-7-9%, що передбачає вигідні умови кредитування для малого бізнесу.

З 25 травня ПриватБанк знизив кредитні ставки за діючими та новими кредитами для фінансування малого і середнього бізнесу. Такі антикризові умови фінансування підприємців будуть діяти до кінця 2020 року.

Для кредитування за зниженими ставками підприємцям не потрібно заповнювати заяви, збирати документи відвідувати відділення банку, адже ставки будуть знижені автоматично. Крім того, уряд планує запустити портфельне забезпечення.

Портфельні гарантії — це зобов’язання держави погасити перед банком до 80% кількох кредитів (кредитного пулу) підприємця, якщо він збанкрутує. Продовжено дію податкових пільг на період карантину. До 30 червня підприємці звільняються від обкладення податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) 300% доплати медикам.

Також малий і середній бізнес звільняється від оподаткування ПДФО і військовим збором. До кінця карантину припинені строки розгляду скарг платників податків і продовжений період звільнення від штрафів та пені за прострочення споживчого кредиту. Великий бізнес також запустив соціальні програми підтримки малого та середнього бізнесу. IQOS разом з партнерами Chatbot studio і Neos запустили спільний брендинговий проєкт “Можна разом”. З його допомогою бізнесмени зможуть отримати промо для своїх товарів або послуг запустити власного чатбота. В рамках проєкт кожен учасник отримує бюджет у розмірі $200 на запуск реклами в соціальних мережах. Великим плюсом проєкту для бізнесменів також є безкоштовна розробка власного чатбота в Telegram. Як стати учасником проєкту? Участь безкоштовна.

Приєднатися до проєкту можна, якщо ваш бізнес відповідає наступним критеріям: переважно офлайн бізнес-модель бізнес вже відновив роботу або частково перебудувався на онлайн (наприклад, ресторани з доставкою, виробники з інтернет-магазинами і т. д.) бізнес офіційно зареєстрований, працює 3+ офіційних працівників.

Подати заявку можна на сайті. Принцип вини та умислу. Після карантину бізнес чекає хвиля перевірок за новим законом Стартапам, молодому і креативного бізнесу Перед карантином додаток державних онлайн-послуг “Дія” презентували сервіс для малого і середнього бізнесу — національну онлайн-платформу Дія.Бізнес.

Українські підприємці постійно стикаються з низкою проблем на всіх етапах розвитку власної справи. Це стосується, наприклад, доступу бізнесу до інформації, проблем з оподаткуванням, відсутність достатньої освіти для підприємців тощо. “Дія.Бізнес” покликана розв’язувати ці питання, в тому числі завдяки розміщеним на сайті кейсам успішних стартапів, які переросли в повноцінний бізнес.

З ними можна безкоштовно ознайомитися і взяти на замітку ключові моменти. На порталі вже доступні: каталог бізнес-ідей зі зручними шаблонами перелік усіх необхідних юридичних документів для відкриття бізнесу онлайн-сервіси та програми підтримки для підприємців на одній сторінці довідник підприємця — на основі матеріалів профільних державних органів та провідних компаній України кейси конкретних проблем, запитань і запитів.