Зонд Solar Orbiter приступив до передачі перших високоякісних знімків Сонця

Днями запрацював новий космічний інструмент, який обіцяє розкрити багато таємниць про процеси нашої рідної зірки Сонця. Зонд Solar Orbiter пройшов половину відстані від Землі до Сонця і приступив до отримання перших зображень і до збору цілого комплексу даних про стан зірки і навколишнього простору.

Спільний проект NASA і європейського агентства ESA у лютому цього року увінчався запуском зонда Solar Orbiter. Цей апарат не зможе підійти до Сонця на рекордно близьку відстань, на що націлений інший зонд ― американський Solar Probe, запущений два роки тому. Але Solar Orbiter вперше зможе піднятися в досить високі широти нашої зірки, щоб зробити неможливі до нього знімки полярної області Сонця.

Зараз Solar Orbiter знаходиться на відстані 77 млн кілометрів від Сонця. На його борту почали роботу десяток наукових приладів, серед яких, наприклад, є потужний телескоп, чого немає у зонда Solar Probe. Тим самим Solar Orbiter став першим космічним апаратом, наблизився до Сонця на найбільш близьку відстань для фотографування нашого світила.

Крім телескопа на борту Solar Probe знаходяться датчики енергетичних частинок, магнітометри, аналізатор плазми сонячного вітру, рентгенівський спектрометр і ширококутна камера, призначена для фіксації зображення сонячного вітру в міжпланетному просторі. Зонд Solar Probe буде вивчати зародження та динаміку поширення сонячного вітру, стан і склад гелиосферы, корони і процесів, що відбуваються всередині зірки (наскільки це можна зробити дистанційно).

Маневр для підняття зонда у верхні широти Сонця до широти 34 градуси буде здійснено з допомогою гравітації Венери. Маневр розпочнеться за 42 млн кілометрів від поверхні сонця. До листопада 2021 року зонд буде йти у напрямку до Сонця в «круїзному» режимі. Місія розрахована приблизно на сім років. Перші знімки з апарату вчені обіцяють представити громадськості до середини наступного місяця.